O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Zamki

Roto DoorSafe Tandeo - wygodniejszy, bo rygluje automatycznie
Wyobraź sobie, że zatrzaskujesz za sobą drzwi, a one zaryglowują się same!

DoorSafe Tandeo jest zamkiem wielopunktowego ryglowania uruchamianym kluczem we wkładce bębenkowej, który zapewnia ten dodatkowy komfort i gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczeń. Ten typ zamka oferuje wszystkie przewagi jakościowe, charakterystyczne dla marki Roto. Wyjątkowe rozwiązanie „2 w 1" sprawia, że drzwi zaryglowują się automatycznie po ich domknięciu w dwóch punktach naraz – bez przekręcania klucza.

Zamek Tandeo uruchamiany kluczem we wkładce bębenkowej. 
Już samo domknięcie drzwi aktywuje automatycznie obydwa rygle dodatkowe. Dzięki temu ryglowanie odbywa się samoczynnie i bez użycia klucza! Zaryglowane drzwi można otworzyć od wewnątrz bez użycia klucza – wystarczy tylko nacisnąć klamkę. Przekręcenie klucza aktywuje rygiel zamka głównego i dodatkowo wzmacnia nacisk na zapadki w ryglach dodatkowych.

Ryglowanie automatyczne (tryb dzienny):
Obydwa rygle dodatkowe zamka Roto DoorSafe Tandeo CA 60A składają się z zapadki i automatycznego bolca ryglującego, w zapadce. Od razu, po domknięciu skrzydła obydwie zapadki "wskakują" w zaczepy na ościeżnicy – podobnie jak zapadka zamka głównego. Wówczas automatycznie dochodzi do aktywacji bolców ryglujących i zaryglowania drzwi w dwóch punktach – bez konieczności przekręcania klucza.

Komfortowe odryglowywanie i otwieranie drzwi
Tryb dzienny: Podczas otwierania drzwi od wewnątrz wystarczy nacisnąć klamkę. Powoduje to jednoczesne zwolnienie wszystkich trzech zapadek i obydwu automatycznych bolców ryglujących w ryglach dodatkowych.
Tryb nocny: Najpierw należy odryglować rygiel zamka głównego kluczem, a następnie drzwi otwiera się przez naciśnięcie klamki. Przy zastosowaniu od zewnątrz nieruchomej gałki zamiast klamki zagwarantowane jest, że zamknięte drzwi dadzą otworzyć się od zewnątrz wyłącznie przy użyciu klucza.