O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Technologia

          


KONSTRUKCJA NOŚNA
Wykonana jest z profili z drewna klejonego warstwowo odpowiednio dobranych dla danego ogrodu. Wszystkie elementy drewniane są impregnowane środkami grzybo i owadobójczymi, a następnie malowane na dowolny kolor (lakierami transparentnymi lub kryjącymi z palety RAL).


DACH
Wykonywany jest w technologii drewniano-aluminiowej. Podstawą nośną dachu są profile z drewna klejonego, na których zamontowany jest system profili aluminiowych zapewniający trwałe mocowanie szkła oraz doskonałą szczelność (kolory profili można dobrać dowolnie).

Jako przeszklenie dachu stosujemy pakiety szybowe składające się ze szkła hartowanego odpornego na uderzenia (od zewnątrz) oraz szkła bezpiecznego (od wewnątrz), które dzięki specjalnej folii w razie stłuczenia nie rozpada się na ostre kawałki i nie stwarza zagrożenia dla użytkowników. Dla wymagających klientów możemy w pakiecie szybowym zastosować dodatkowo inny rodzaj szyby (np. szkło refleksyjne, barwione).


ŚCIANY BOCZNE
Zabudowywane są dowolnymi pakietami szybowymi w konstrukcji drewnianej bądź drewniano-aluminiowej. Umieszcza się w nich prowadzące na zewnątrz drzwi balkonowe (rozwieralne, rozwierano-uchylne, łamane lub przesuwne). Drzwi przesuwne uważane są za najwygodniejsze gdyż nie zajmują miejsca wewnątrz oranżerii. W ścianach można także wstawić tradycyjne okna, co podnosi funkcjonalność i ułatwia wietrzenie.


FUNDAMENT
Jest niezbędny do postawienia ogrodu zimowego. Przeważnie wykonuje się go w formie ław lub płyty fundamentowej. Jako płytę fundamentową często można wykorzystać już istniejący taras na gruncie.


Służymy radą i pomocą przy ich projektowaniu i wykonaniu.


PRZEPISY BUDOWLANE
Ogród zimowy dobudowany lub wolnostojący - na taki obiekt o powierzchni nieprzekraczającej 25 m2 nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę pod warunkiem, że nie narusza i nie zmienia to konstrukcji istniejącego budynku. Wystarczy wtedy jedynie zgłosić budowę w starostwie lub urzędzie gminy.

Powinno się także pamiętać o zachowaniu należytej odległości od granic działki.


Opisany powyżej system fasad i ogrodów zimowych to system Vella firmy Aluron