O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Klamki okienne

Klamka to widoczny element na oknie łączący wygląd, jakość i komfortową obsługę. Roto gwarantuje produkty wysokiej jakości, wykonane zgodnie z normami RAL, oraz długotrwałe funkcjonowanie.

Jako lider techniki okuć rozwierno-uchylnych Roto zapewnia do każdego okna i drzwi odpowiedni dobór klamek. Na przykład ekskluzywne klamki z linii RotoLine do okien a ponadto specjalne klamki Patio do uchylno-przesuwnych lub harmonijkowych drzwi balkonowych.

Dostępne są następujące warianty klamek:
1) RotoLine do wyboru: Secustik®* i zamykana na klucz odpowiednio do danej klasy odporności antywyważeniowej
RotoLine Secustik® dostępne w kolorach:
       
 biały  brąz  koniak  nikiel
     
 oliwka  srebrny  złoty
 
Klamki na kluczyk dostępne w kolorach: koniak, biały i srebrny


 
2) Patio - do wielko powierzchniowych uchylno-przesuwnych i harmonijkowych oraz wyjść na taras. W wielu wersjach, dopasowane do wszystkich indywidualnych rozwiązań, np. zamykane na klucz
Klamki Patio dostępne w kolorach: biały, srebrny, koniak

 

 
* Klamka okienna RotoLine Secustik® - to wyjątkowo ładne zabezpieczenie antywłamaniowe, ponieważ na oknie nie są widoczne żadne dodatkowe elementy. Specjalny mechanizm przeciwdziała próbom sforsowania okna od zewnątrz przez przesunięcie okucia po obwodzie skrzydła. Klucz czy przycisk są w tym rozwiązaniu zbędne i nie zakłócają linii stylistycznej klamki, która pod względem kształtu współgra z pozostałymi modelami klamek
RotoLine. Pozwala to na utrzymanie jednolitego wyglądu klamek w całym domu, niezależnie od wybranej klasy zabezpieczenia.
Mechanizm klamki Secustik® umożliwia poruszanie nią od wewnątrz pomieszczeń, ale blokuje jej obrót przy próbach przesunięcia obwodu okucia od zewnątrz. Delikatne odgłosy kliknięcia podczas przekręcania klamki Secustik® są sygnałem, że mechanizm samoblokujący przyjmuje jedną z pozycji zablokowanych. To dowód na prawidłowe funkcjonowanie ukrytego zabezpieczenia.