O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Montaż okien

Brak mostków termicznych, które powodują „ucieczkę” ciepła z pomieszczenia, zapewnia odpowiedni montaż okien drewnianych bądź z PCV. Odpowiednio zamocowane elementy stolarki otworowej sprawią także, że na ścianach nie pojawią się zacieki. Jako producent okien z drewna zapewniamy naszym Klientom z terenu województwa śląskiego także fachowy montaż i serwis zakupionych u nas wyrobów.

Jak wygląda proces?

Montaż rozpoczynamy od przygotowania parapetu, a także okna. Istotne znaczenie ma na tym etapie określenie właściwego usytuowania w grubości muru, aby zapewnić jak najmniejsze straty ciepła. Wobec tego w ścianach:

  • jednowarstwowych – wstawia się okna drewniane w połowie grubości muru,
  • dwuwarstwowych – umieszcza się je przy zewnętrznej krawędzi muru,
  • trójwarstwowych – wprowadza się je w płaszczyźnie ocieplenia.

Po prawidłowym osadzeniu profilu drewnianego w otworze przykręcamy skrzydła do muru. Jako producent stosujemy dedykowane do naszych profili kotwy, które uwzględniają przenoszone siły, rodzaj muru oraz jego wytrzymałość.

Wykonujemy również odpowiednią izolację. Po przykręceniu skrzydła do muru przestrzeń między ościeżnicą a murem wypełniamy pianką poliuretanową. W ten sposób odcięta zostaje droga ucieczki ciepła i zabezpieczone są ściany przed zamakaniem.

Czas i koszty

Całkowity koszt montażu uzależniony jest między innymi od ceny okien drewnianych bądź drewniano-aluminiowych. Niestandardowe kształty i wymiary podnoszą cenę. Zarówno na koszt ostateczny, jak i na czas instalacji wpływa rodzaj ściany, dopasowanie naszych produktów do otworów w ścianie, dodatkowe, nieprzewidziane trudności, które napotka nasz serwis.