O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Technologia

OKNA DREWNIANE PASYWNE 92 mm

Prezentujemy Państwu nowoczesne okna drewniane energooszczędne i pasywne o profilu 78 mm i 92 mm. To stolarka szczególnie polecana do domów niskoenergetycznych i domów typowo pasywnych.


Podstawowe właściwości energooszczędnych PASYWNYCH konstrukcji to m.in:

• Rama/skrzydło w konstrukcji drewnianej: Sosna Łączona, Sosna Lita, Red Meranti; szerokość skrzydła, ramy 92 mm.

• Szyba Ug = 0,5 pozwala dla całego okna uzyskać współczynnik k poniżej 0,8 W/(m2xK).

• Dwie, najwyższej jakości uszczelki wrębowa i przylgowa firmy Deventer.

• Okapnik na ramę okienną + daszek ochronny na skrzydło firmy ALURON

• Możliwość wykonania profilu na zewnętrznych profilach okna - tzn. styl retro

Przy zakupie tego typu okien proponujemy Państwu ciepły montaż.

Aby okna drewniane energooszczędne i pasywne w 100% spełniały swoją rolę – czyli miały możliwie najniższy współczynnik przepuszczalności cieplnej, powinno się również zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Elementy te powinny być tak zamontowane by uniknąć występowania mostka termicznego pomiędzy krawędzią okna, a ścianą domu. W tym celu proponujemy Państwu nie tylko tradycyjny montaż za pomocą pianki montażowej SOUDAL lub ILLBRUCK i specjalnych śrub montażowych czy kotew lecz również z użyciem dodatkowych taśm montażowych. Taśmy montażowe stosujemy dwustronnie: od zewnętrznej strony okna folię paroprzepuszczalną, od wewnętrznej w zależności od indywidualnych potrzeb klienta folię paroszczelną lub taśmę samo rozprężną. Taki zestaw taśm montażowych proponujemy Państwu z renomowanej firmy ILLBRUCK.