O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Technologia

OKNA DREWNIANE SOFTLINE 68 mm

Podstawową wersją okien drewnianych są okna w linii SOFTLINE. Pomimo, iż jest to okno o profilu szerokości 68 mm doskonale spełnia wszelkie wymagania pod względem ciepłochronności zadawalając każdego użytkownika. Okna drewniane wykonane z drzewa sosnowego, meranti (popularnie zwany mahoniem) lub dębu w tym systemie charakteryzują się nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Składa się na to piękna forma zaokrąglonego profilu, dzięki której uzyskuje on opływowe kształty o gładkiej, lśniącej powierzchni.

Okna drewniane linii SOFTLINE posiadają następujące atuty:

• Zaokrąglenie profili zewnętrznych = R6  lub R10 gładkie linie zaokrągleń i optymalne rozprowadzenie lakieru

• Możliwość wykonania profilu na zewnętrznych profilach okna - tzn. styl retro

• Druga uszczelka na skrzydle - dodatkowe uszczelnienie a przede wszystkim wygłuszenie.

Doskonałą jakość oraz odporność na wypaczenie okien wykonanych w systemie Softline zapewnia drewno klejone trójwarstwowo wysuszone do odpowiedniej wilgotności. Dodatkowo żywotność stolarki przedłuża impregnacja i gruntowanie. Progi ram oraz dolne krawędzie skrzydeł zabezpieczone są aluminiowymi okapnikami, których linia współgra z łagodnymi konturami całości.