O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Okna balkonowe

Uchylno - przesuwne 


DRZWI PRZESUWNE PROGOWE PATIO S/Z

Otwierające się do wewnątrz tradycyjne drzwi balkonowe niepotrzebnie zabierają dużo miejsca w pomieszczeniach. Ponadto, elementy umeblowania lub dekoracji często utrudniają ich otwieranie. Tego typu uciążliwości nie mają miejsca przy uchylno – przesuwnych drzwiach balkonowych. Łatwo i wygodnie – tylko jedną ręką – przez ustawienie klamki w odpowiednim położeniu można uchylać i przesuwać skrzydło. Lekkojezdna konstrukcja okuć do drzwi balkonowych Patio S/Z wyróżnia się na tle zwykłych rozwiązań wyraźnym komfortem obsługi i odpornością na wyważenie.
Przy zastosowaniu Patio S/Z można wykonać wielkopowierzchniowe drzwi balkonowe o szerokości skrzydła od 450 do 1650 mm i wysokości od 801 do 2400 mm.
Możliwości stosowania: drzwi balkonowe Patio S:

 


HarmonijkoweDRZWI HARMONIJKOWE / SKŁADANE PATIO 6080

System okuć Patio 6080 stosowany do drzwi harmonijkowych pozwala na pełne otwarcie pomieszczenia i połączenie go z otoczeniem. Skrzydła przy otwieraniu nie zabierają dużo miejsca i bez najmniejszego wysiłku składa się je po prostu na bok jak harmonijkę. Tego typu drzwi mają szerokie zastosowanie w ogrodach zimowych, na tarasach, między salami konferencyjnymi, a także w kawiarniach i restauracjach. Patio 6080 umożliwia stworzenie przejścia o wyjątkowo dużej szerokości w świetle otworu. Dzięki rozwiązaniu niskoprogowemu, stworzonemu dla kształtowania przestrzeni bez barier, wzrasta komfort oraz funkcjonalność mieszkań i obiektów. W wersji z niezależnym skrzydłem rozwieralnym, otwierającym się na drugi bok, zapewniona jest wygoda wietrzenia pomieszczeń bez konieczności otwierania całej harmonijki. W takim przypadku skrzydło niezależne pełni na co dzień rolę klasycznych drzwi balkonowych ze wszystkimi ich zaletami.

Możliwości stosowania: drzwi balkonowe Patio 6080:


 Niskoprogowe (HS)


DRZWI PRZESUWNE BEZPROGOWE PATIO-LIFE

Bezprogowe przesuwne drzwi balkonowe to rozwiązanie mające wiele zastosowań i zalet. Otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się po szynie równolegle względem drugiego. System ten pozwala na zastosowanie znacznie większych wymiarów okien w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi balkonowych. Nie trzeba już siły atlety, żeby przesunąć ciężkie drzwi przy otwieraniu. Dzięki nowemu okuciu Roto Patio Life można lekko otwierać i zamykać wielkopowierzchniowe drzwi o masie skrzydła do 300kg. Absolutną nowością jest to, że ustawienie klamki w odpowiednim położeniu steruje dociskiem uszczelek podczas odryglowywania i zaryglowywania skrzydła.

System ten pozwala na wykonanie otwieranego skrzydła o szerokości 3 metrów

Możliwości stosowania: drzwi balkonowe Patio Life: