O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Producent okien drewnianych

Wykorzystywane w budownictwie lat 90-tych okna drewniane przysparzały użytkownikom wielu problemów, które wynikały z ich ograniczonych walorów użytkowych, a także braku estetyki. Masowa produkcja, na którą postawili producenci okien drewnianych, a także nieduża konkurencja sprawiły, że wyroby dostępne w sprzedaży nie spełniały podstawowych kryteriów jakości.

Z tego właśnie powodu na rynek zostały wprowadzone okna PCV, a sytuacja w branży uległa przemianie o 180°. W produkcji zaczęto wykorzystywać trójwarstwowo klejone drewno, lakiery odporne na czynniki atmosferyczne, a także innowacyjne materiały i technologie, dzięki której możliwe było wykluczenie wad z przeszłości i stworzenie produktów doskonałych jakościowo, zdolnych do zachowania swojej trwałości nawet przez 90 lat. Dziś coraz więcej osób decyduje się na okna z drewna na wymiar łączące znakomite walory użytkowe z estetyką i solidnością wykonania. Wiemy doskonale, że klienci decydujący się na współpracę z naszą firmą doceniają naturalny charakter drewna, jego ciepło, prestiż oraz komfort wynikający z posiadania stolarki drewnianej.
 

Zakłady Drzewne „TiS" Kobiór to uznany przez wielu klientów producent okien drewnianych. Możemy pochwalić się wieloletnią tradycją oraz doświadczeniem w dziedzinie stolarki okiennej i drzwiowej. Stawiamy na wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, materiałów oraz technologii, dzięki czemu nasze wyroby wyróżniają się najwyższą jakością i są w stanie sprostać wszelkim oczekiwaniom postawionym przez klientów. Nasze drzwi i okna drewniane to również atrakcyjny cennik. Proponujemy Państwu ekonomiczne rozwiązania na każdą kieszeń.

Najważniejsze atuty stolarki drewnianej:
» drewno to przyjemny w dotyku i ciepły materiał,
» w przypadku pożaru palące się drewno nie emituje trujących gazów (w odróżnieniu od PCV),
» drewno jest o wiele sztywniejsze od profili PCV, co pozwala bezpiecznie wykonywać okna o dużych gabarytach,
» materiał ten nie ulega naładowaniu elektrostatycznemu co sprawia, że nie przyciąga kurzu,
» zastosowanie drewna umożliwia dowolny wybór koloru farby (nieograniczona kolorystyka: kolory transparentne lub z palety RAL).