O bezpieczeństwie
Włamania do mieszkań to przestępstwo na skalę masową. Na terenie Polski statystyki odnotowują ponad 28.000 włamań rocznie. Pewni swego złodzieje zmierzają ku najsłabiej zabezpieczonym miejscom w domach. W kilka chwil okna lub drzwi balkonowe stoją im otworem. W ponad 70% włamań przez okno skrzydło zostaje wyważone z ościeżnicy. Nie dochodzi nawet do wybicia szyby. Jednocześnie statystyki wskazują na możliwość skutecznej ochrony przed intruzami.
Więcej…

Bramy segmentowe

Parametry:
• skrzydło – 40mm stalowe panele z wypełnieniem z pianki poliuretanowej nie zawierającej freonu
• konstrukcja – ocynkowana stal
• ruch skrzydła oparty jest o pionowe i poziome (podsufitowe) prowadnice
• uszczelnienie poprowadzone na całym obwodzie
• dodatkowa, przylegająca do ziemi uszczelka w panelu dolnym
• szczelność w górnej części zagwarantowana jest przez uszczelnienie montowane w górnym panelu lub nadprożu
• specjalne zabezpieczenie kształtowe zapobiegające przytrzaśnięciom uszczelki i palców pomiędzy dwoma panelami automatyczne i ręczne

                                

 

W konstrukcji jaką charakteryzują się bramy garażowe segmentowe zawarte w naszym cenniku wyróżnia się takie elementy, jak:

Pancerz – grube, 40mm sekcje stalowe z wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej. Specjalnie zaprojektowane połączenia poszczególnych sekcji wykluczyły możliwość zakleszczenia palców podnosząc bezpieczeństwo eksploatacji. Wykorzystanie zestawu uszczelek międzypanelowych oraz przeznaczonych dla nadproża i listwy końcowej stanowi o odpowiedniej szczelności pancerza. Istnieje możliwość wykonania sekcji posiadających przetłoczenie kasetonowe lub ryflowane (poziome).

Prowadnice – zapewniają ruch pancerza w pionie i poziomie. W nich montowane są również uszczelnienia.

Rolki prowadzące - zbudowane z wykorzystaniem łożysk tłocznych odpowiadają za trwałość i bezszelestną pracę oraz bezpieczeństwo użytkowania (wyeliminowanie możliwości zakleszczenia palców).

Układ napędowy – wszystkie bramy posiadają specjalnie przygotowany system sprężyn skrętnych, które niwelują wagę pancerza i gwarantują proste użytkowanie z wykorzystaniem ręcznego lub elektrycznego mechanizmu.

Rozwiązania opcjonalne: - Obsługiwany drogą radiową napęd elektryczny – większa wygoda i praktyczność.
- Kratki wentylacyjne
- Przeszklenia dla doświetlenia wnętrza – np. sekcje szprosowe, okna bramowe.
- Dodatkowe systemy chroniące przez uszkodzeniem lin i sprężyn, wykorzystanie fotokomórek do ochrony toru etc.
- Różnorodne maskownice, elementy do mocowania, podwieszenia etc.